ISSN: 2450-3983

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.

Od Redakcji

Od Redakcji

Nowy tytuł na rynku prasowym: „Wobec…”.

To jego pierwszy numer. Zakładając pismo mamy świadomość, że czeka nas długa droga. Praca nad pozyskaniem współpracowników, praca by wywalczyć sobie miejsce na polskim rynku prasowym. Do dziś pozyskaliśmy zaledwie kilka materiałów, kilku znajomych obiecało nam kolejne, ale jak to zazwyczaj bywa, nie zdążyli ich jeszcze dostarczyć… Postanowiliśmy nie czekać jednak dłużej. Podjęliśmy decyzję, by zacząć już dziś. „Nie od razu Kraków zbudowano”… Następne numery zapewne będą bogatsze. Mamy taką nadzieję, łącząc ją z myślą, że i Państwo nam w tym pomogą, że część z czytelników postanowi włączyć się do tego projektu. Jesteśmy otwarci na współpracę.      

Sporo czasu minie, aż ostatecznie ukształtuje się profil i charakter naszego pisma. Szukając jednak współpracowników powinniśmy, choć w zarysie, wskazać jego najważniejsze założenia. Jest to pismo społeczno-kulturalne. Interesują nas zarówno teksty o charakterze naukowym, jak i teksty (prace: zdjęcia, filmiki) artystyczne. Artykuły, recenzje i oryginale dzieła artystyczne: proza, poezja, dramat.    

Tworząc Pismo odwołujemy się do ważniejszych idei Oświecenia (oczywiście wiemy, że jest to pojęcie bardzo szerokie, dlatego dookreślamy to zdanie wskazując na myśli Jana Jakuba Rousseau, Diderota, Woltera, Kanta, a z polskich twórców: Stanisława Staszica), a także tych wartości, które przyświecają tworzeniu Unii Europejskiej.

Nie oznacza to jednak, że jesteśmy zamknięci na inne poglądy. Zamieszczając teksty innych autorów nie ingerujemy w ich zawartość merytoryczną. Widać to już w tym numerze. Najważniejsza jest dyskusja. Każdy autor wyraża tu własne poglądy.  Każdy czytelnik ma prawo do oceny zamieszczanych w piśmie materiałów.    

 

Nie lubimy niedopowiedzeń, dlatego też od razu wyjaśniamy, że przez najbliższe kilka numerów nie przewidujemy honorariów za dostarczone teksty. Pismo dopiero powstaje, szukamy też formy jego finansowania, sponsorów. Lubimy, więcej: uznajemy w życiu jedynie relacje partnerskie, dlatego też obiecujemy, że Ci z Państwa, którzy postanowią przyłączyć się do współtworzenia tego pisma traktowani będą przez nas jako jego współtwórcy. Uszanujemy nie tylko prawa autorskie (autorzy zachowują prawa autorskie do swych tekstów i nie wymagamy prawa wyłączności), ale też wszelkie propozycje dotyczące form współpracy.

Za zespół redakcyjny
Piotr Kotlarz
Redaktor naczelny

 

Free Onepage Joomla! template by L.THEME

Go with Pro version to remove this copyright and download Quickstart package, click here!

Odsłon artykułów:
658505